Adım Adım WordPress Eklenti Kurulumu

WordPress için eklenti kurma rehberine hoş geldiniz. WordPress eklentileri, sitemizi zenginleştirmek amacıyla kurduğumuz 3. Parti yazılımlarını kapsamaktadır. Bu yazıda Sorunsuz bir WordPress Eklentisi nasıl onu öğreneceğiz.  Benim kuracağım eklentiler Yoast Seo Uygulaması ve One Signal. Bu eklentilerle alakalı detaylı bilgi için üstlerine tıklayabilirsiniz. WordPress’e iki türlü eklenti yüklenmesi yapılmaktadır. İlk olarak anlatacağım kurulum, eklenti dosyamızla yükleme yapma. İkinci kurulum ise WordPress ara yüzü üzerinden yükleme olacak.

1-) İlk olarak WordPress’imizi açıyor ve ara yüze ulaşıyoruz. Ardından araç çubuğumuzda gördüğümüz Eklentilerüzerinden Yeni Ekle’ye tıklıyoruz.

 

2-) Karşımıza Çıkan sayfada  Eklenti yükle seçeneğine tıklıyoruz.

 

3-) Karşımıza böyle bir sayfa çıkacak. Bu sayfada Gözat seçeneğine tıklıyoruz.

 

4-) Daha önce indirmiş olduğumuz eklentiyi Gözat seçeneğinde Bilgisayarımızdan çıkartarak Hemen Yükleseçeneğine tıklıyoruz.

 

5-) Başarılı! Yüklemenin yapılmasını bekledikten sonra karşımıza kurulum sayfası geliyor. Eklentiyi etkinleştir seçeneğine tıklayarak eklentiyi aktif hale getirmiş oluyoruz.

Eklentiyi ara yüzümüz üzerinden yüklemek ise daha kolay. Adım adım gidelim.

 

1-) Yine Menümüzden Eklentiler > Yeni Ekle seçeneklerine tıklıyoruz.

 

2-) Karşımıza gelen sayfada hemen solda gördüğünüz gibi arama çubuğu olacak. Burada kullanmak istediğimiz eklentiyi aratıyoruz.  Gördüğünüz gibi uygulama çıkıyor. Hemen Yükle seçeneğine tıklıyoruz.

 

3-) Tebrikler! Bir kurulumu daha başarıyla sonuçlandırdınız. Etkinleştir seçeneğine tıklayarak. Kurulumu sonlandırıyoruz. Uygulamanız hazır.

 

 

Umarım işinize yarayan bir rehber olmuştur. Sorularınız varsa sormaktan çekinmeyin. Ayrıca E-posta listemize kayıt olarak. Gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yorum yazın