İlk değil Sonda Olmayacak…

Yeni blogumda ilk yazımdan herkese merhaba! Onlarca blog eskitmeme rağmen en içime sinen blogumda tekrar yazım hayatıma dönmekten oldukça keyif duyuyorum.  İlk blogumu hatırlıyorumda HTML‘de kod yazarak oluşturmuştum. O zamanlar Youtube falan yoktu. El emeği göz nuru inciler yaratıyordum. Ne zor ne güzel günlerdi düşününce.  Neyse, yeni blogumda ağırlıklı olarak mesleki yazılara yöneleceğim. Tabi sbu adece onunla sınırlı kalacağım anlamına gelmez. İnterneti çevirmeli ağ günlerinden beri yoğun bir şekilde kullanıyor olsamda, büyük bir yetkinlikle ve bilinç bile bir şeyler yapmamıştım. Ta ki aylar önce çalışmaya başladığım bir Start Up olan Taglist’in parçası olana kadar. Start up çok duygusal bir olay. (Aslında genel olarak duygusalım tüm durum bununlada alakalı olabilir.) Ortasından katıldığım bir proje olmasına rağmen çocuğum gibi gördüğüm bir  noktaya geldi. Ben de bu noktada bazı değişimlere uğradım. Grafik ağırlıklı çalışıyor olsam da profesyonellikle pek bağdaşmayacak bir noktada adım sayıyordum. Daha iyi olduğum bir alan seçtim! Daha doğrusu hayat beni oraya sürükledi.

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

Yukarıda bulunan söz aynı zamanda hayat mottom, yine beni azizliğe uğrattı. Eğer ileride bir girişimde bulunacaksanız bu söz aklınıza sık sık gelecek, tebessüm etmeyi unutmayın. Şuanda dijital pazarlama alanında Taglist‘te her gün yeni bir şeyler öğrenerek yola devam ediyorum. Okumayı ve öğrenmeyi seven şanlı benliğimde bu alan içinde bir yer açtım. Öğrenirken hem bilgileri yazarak sıcak tutmak hemde başkalarına faydam dokunması anlamında burada yazmaya karar verdim. Türkiye‘de bu anlamda kaynakların oldukça yetersiz olduğunu işin içine girince anlıyor insan. Gerek yabancı kaynaklar gerekse kendim kurcalayarak bir şeyleri öğrenmek için oldukça çaba gösterdiğim şu günlerde umarım bu yazılar birilerinin işine yarar şiarıyla yola devam ediyorum.

Start Up kavramına gelince…

Start Up içine görmeden önce hatta bir kaç hafta sonrasına kadar hala kavrayamadığım bir şeydi. Anladıktan sonra oldukça değerli bir hale geldi. Çok küçük kaynaklarla kurtlar sofrasına çıkıyorsunuz ve buna hazırlıklı olmak durumundasınız. Her an avlanabileceğinizi unutmayın! Blog’da kendi girişiminiz için kullanabileceğiniz onlarca araç tanıtacağım. (3. Parti uygulamaları ve Growth Hacking kaynakları) Yinede bu yola çıkmadan önce gerçekten kararlı olmanız nacizane tavsiyem olarak şurada dursun. Ne kadar çığrından çıkabileceğiyle alakalı iki adet dizi önerimi buraya bırakıyorum.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Allah bir daha bu şanlı ekibe Start Up kurdurmasın! Muvaffak olalım!

Yorum yazın