Merhabayın, bugün sizlerle Instagram araçları ve stratejileri paylaşacağım. Her araç Google Chrome üzerinde çalışmaktadır. Ben hemen hepsini aktif bir şekilde kullanıyorum. Özellikle yeni aldığım hesaplar için can kurtarıcı özellik taşıyorlar. Bu işlerle uğraşanlar stratejilerle birlikte hemen bağrına basacaklardır zaten. Umarım faydasını görürsünüz.

Bu arada bakış açımı özetlemem gerekirse: Kesinlikle bir hesabın boş durmasına (yatmasına) karşıyım. Bir stratejimi paylaşmam gerekirse: (Özellikle sürekli sık paylaşım yapamayan hesaplar bunu kullanabilir.) Hesabı, kullanıcıyı içeri aldıktan sonra ilk bakışta ne yaptığını anlatabileceğiniz şekilde donatmış olmalısınız. Bu belki 100 belki 50 gönderidir. Ardından haftada bir, 1 haftada 1 paylaşım yeterli olacaktır. İnsanlar artık şirket iş vs. profili takip etmek istemiyor. En azından ben etmiyorum, arkadaşlarımın bile yarısının profili sessizdir keza hikayelerde. Bu bahsettiğim düzene getirdikten sonra bugün bahsedeceğim araçlar ile kullanıcıyı dürtebileceksiniz. Kullanıcı zaten ilgiliyse profilinizde vakit geçirecektir. Devam eden Instagram kampanyalarınızda onu ilgili kategorisine koyacaktır ve o tarafta performansınız artacaktır. Bu mini çakallıklar güzel dönüşümler getiriyor, bunu bizzat gözlemledim.

Autoinsta

Bu mucize ile geçen sene bu günlerde tanıştık. Bence Instagramın en iyi Growth Hacking aracı bu arkadaş. -aşağıda sebebini anlatacağım- Sahibi Marvin, bu süreçte baya arkadaş olduk kendisiyle. Basit anlatımla: Instagram profilleri, hashtagler, konumlar için takip, beğeni otomasyonu. Fakat bu işlemlerin hepsini çok komplike bir şekilde yapıyor. Kullanıcı deneyimi denince aklıma ilk gelen araçlardan biri olur kendisi bu arada. Aracın içerisinde her detay düşünülmüş. Birkaç ekran görüntüsü bırakayım, demek istediğimi daha iyi anlayın.

Muhtemelen bazı şeytani düşünceler bedeninizi esir aldı şimdiden. Gördüğünüz gibi harika bir filtreleme sistemine sahip. Bu boş profil takip etmeniz ihtimalini sıfıra indiriyor. Böylece doğru hedeflere gidiyorsunuz. Bir yandan reklam harcaması yaparken bir yandan da hesap boş durmuyor ve growth hacking yapmanızı sağlıyor. Hala nasıl olduğunu kavrayamayanlar için kendimden birde ipucu vereyim: Hedef kitlelerimin ilgilendikleri sayfaların bilgisine sahibim. Bu bilgiler doğrultusunda ilgili Instagram sayfalarına giriyorum. Ardından bu sayfaların takipçi ve gönderi beğenilerine otomatik takip aracımı kuruyorum. Burada ince detay: takip etme filtreleri. Yukarıda gördüğünüz fotoğraflarda; belli bir fotoğraf limitini aşmış, takipçi sayısı makul, takip ettiği insan sayısı makul, profil kısmında url/numara/kişisel profil olmadığını belirtecek bütün unsurları eleyebileceğim bir filtre bulunuyor. Özel olarak kitli profilleri seçebiliyorum… Buradan sonrası size kalmış. Instagram reklamları maalesef iyi e mail listeleri üzerinden bir kampanya düzenlemediyseniz çok iyi hedeflemeler tutturamıyor. Bu önemli bilgiyide eklemeliyim.

Bu arada her güzel şeyin bir sonu oluyor misali bu uygulamada Google marketinden uzun zaman önce kaldırıldı maalesef. Ben kodlarına da bakmıştım zamanında sorun oluşturacak bir şeye denk gelmedim. Manuel kolay bir kurulumu var şuradan bakabilirsiniz. Arada güncelleme geliyor silip tekrar aynı şekilde yüklüyorsunuz. 1 senedir beni hiç madur etmedi, bir sorununuz olursa mail gönderin hemen çözcektir problemi. Bu arada filtrelerin yedeğini alın güncellemelerden sonra her şey sıfırlanıyor bir daha filtre kurmak zorunda kalmayın. Şimdi gelelim asıl soruna: Uygulama maalesef sadece Paypal ile ödeme alıyor. Ben yurtdışında ki arkadaşlarım aracılığıyla bunu aşmayı başardım. Ayrıca Marvin’e mail gönderirseniz bitcoin ile alımda yapabilirsiniz. Hedef kitleniz Instagram’da vakit geçiriyorsa bu aracı mutlaka kullanmanızı öneririm. Çok ufak bir ücretlendirmesi var sizi yormayacaktır.

Everliker

Bir bilgisayarda maalesef tek bir Autoinsta çalıştırabiliyoruz. Birden fazla hesap çalıştırdığım zamanlarda imdadıma Everliker yetişiyor. Konum, profil ve hashtag beğenisi onun işi. Sadece bu alanda çalışıyor. Günlük 700 beğeniye kadar ücretsiz. Başlangıç için işinizi görecektir.

Auto Follower for Instagram

Esasında çok randımanlı bulduğum bir araç değil fakat Autoinsta’yı bir sebepten kullanamayanlar için Everliker ile işinizi görebilecek bir araç olarak paylaşmak istedim. Yine Autoinsta’yı tek hesapta kullanabildiğimden diğer Google Market uygulamaları arasında burun farkıyla rakiplerinden iyidir diyebilirim.

Downloader for Instagram

Benim yeni açtığım hesaplarda bir stratejim var: Profile başlangıçta en az 100 tane ilgili gönderi girerim. Görselliği yüksek olur bu gönderilerin, insanları iştah ile gezdirecek şeylerdir. Orada yaratmaya çalıştığım izlenim genelde: Kullanıcı profile girdiğinde “hmm burada bir şeyler olmuş, aşağılara ineyim birazda” gibi bir şey oluyor. Kendimden yaptığım bir tüme varımdır bu aynı zamanda çok gönderi demek istikrar ve güvenilirlik demek. (İnsanlar bunu sever.) Downloader for Instagram’ın elinden, video yüklemek dışında her iş geliyor… Çok sevdiğim tamamen ücretsiz bir araç. Bir sayfada bulunan bütün içerikleri indirmenizi sağlayabiliyor. Fotograf, hikaye koymak ve video indirmek sadece bir tık. Sık sık yeni hesaplar açan ve benim gibi bir strateji belirleyenler için olmazsa olmaz bir araç.

Bonus: Hashtag kullanmıyorsanız çok şey kaybediyorsunuz. Devir görünmek devri. Bunun için bir sürü para veriyorsunuz Facebook ve Google’a. Hazır sizi kelimeler üzerinden arayan bir kitle var burada neden olmayasınız? Anahtar kelimenizi yazın Hashtag for Likes popüler kelimeleri sizin için sıralasın. En fazla 3 hashtag kullanmanızı öneririm.

Yazımı Beğendiniz mi? 

O zaman sizi yeni Instagram hesabıma desteğe bekliyorum: Süpriz

Yorum yazın